Tým Kuchařské práce

Duben 2010. Pro modernizaci výuky odborného výcviku oboru Kuchařské práce byly zakoupeny a ve cvičných kuchyních instalovány tyto přístroje: konvektomat, kávovar, pekárna chleba, gril-sklokeramická deska, univerzální robot, přípojka na mletí masa, vaflovač, frizéza a servírovací vozíky. Již byla rozpracována metodika programování vybraných pokrmů pro přípravu v konvektomatu, byly vytvořeny metodické listy pro vybrané přílohy a jejich praktické ověření na odborném výcviku v rámci cvičné kuchyně.

Workshop

 

V úterý 25. ledna od 14 hod. probíhal první workshop týmu Kuchařské práce ve cvičné kuchyni.

Zúčastnili se učitelé odborného výcviku, učitelé teoretického vyučování odborných předmětů, vedoucí týmů, zástupci smluvních pracovišť.

Hosty byli manažer  a koordinátor projektu.

Členové týmu  KP krátce seznámili s moderními stroji a zařízením cvičné kuchyně, provedli instruktáž k předeným výukovým materiálům  pro učitele OV a pracovním listům. Účastníci WS měli možnost nejen si vyměnit zkušenosti, ale též sami připravit teplé nápoje v kávovaru, podílet se na přípravě pečení chleba v pekárně a přípravy pokrmů v konvektomatu, které pak

také degustovali. Své  zkušenosti při práci s moderním zařízením CK si ověřovali u zkušeností zástupců smluvních partnerů. Po celou dobu WS vládla pracovní a přátelská atmosféra,  bylo předáno mnoho podnětů a nápadů pro další práci.

 

Metodická příručka k nahlédnutí ZDE.

Za kolektiv týmu KP

J.Pavelková

 

Fotogalerie týmuZDE .

Zpět na úvodní stranu projektu.

 

Comments are closed.