 Akce školy od r. 2016

Zlatá vařečka 2016

Místo konání: OU a PrŠ Nový Jičín

Datum: 7.4.2016

Vedoucí akce: Mgr. Xenie Šustalová

Pedagogický dozor: učitelé odborného výcviku, učitelé teorie

Třídy: soutěžící – žákyně 2.A – Michaela Moravčíková, Petra Šulová

Náplň akce a zhodnocení:

Gastronomická soutěž „Zlatá vařečka“ doputovala do Nového Jičína

Celkem 14 škol z moravskoslezského, zlínského a olomouckého kraje hostilo 7. dubna Odborné učiliště a Praktická škola v Novém Jičíně v rámci putovní kulinářské soutěže “Zlatá vařečka” 2016.  Mezi 28 soutěžícími žáky, kteří přijeli ukázat své kulinářské dovednosti se představili  i žáci ze slovenského Kysuckého Nového Města. Ti jako jediní mezinárodní hosté, předvedli také, byť jen nesoutěžně, velmi povedené variace na téma kysané zelí. Právě z této suroviny měli soutěžící za úkol připravit během 30 minut pokrm ve studené nebo teplé úpravě. „Škola, která soutěž pořádá, si dělá vlastní organizaci a volí i téma. Kysané zelí – zdroj vitamínů je ,myslím, v současné době, kdy je populární zdravá výživa a zároveň existuje trend měnit stravovací návyky, téma právě aktuální,” vysvětlila volbu Ilona Šustalová, ředitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Dodržení určeného zadání a času, bezpečnost práce, dovednost při vlastním provedení, hygiena, chuť, vzhled, optimální hmotnost – to byla kritéria, dle kterých odborná porota určila vítěze tohoto již 15. soutěžního ročníku. Prvenství získal se svou nezvyklou úpravou Staročeských zelníků na sladko student SŠ technické z Opavy Roman Krel. Sedlácký toust v podání Evy Císařové z Hlučína si vysloužil místo druhé a na třetí příčce se umístila se Zelnou pochoutkou žákyně pořádající školy Petra Šulová. Zažít pocit úspěchu a vyzkoušet si dovednosti ze své budoucí profese před publikem si mohli žáci se speciálními vzdělávacími potřebami z oboru Stravovací a ubytovací služby i díky sponzorům této soutěže. Velké poděkování za finanční podporu proto patří zejména městu Nový Jičín a Moravskoslezskému kraji.   Fotky k nahlédnutí ZDE

Za OU a Prš Nový Jičín Marie Mynářová

–––––––––––––––––––––––––

TANEČNÍ  KOLONA

Místo konání:  ZK VARROC LIGHTING SYSTEMS s.r.o.           

Datum: 15.4.2016

Vedoucí akce:  Mgr. Dagmar Pospěchová, RNDr. Alena Prášková,

Bc. Eva Svobodová                                            

Pedagogický dozor:   pedagogové školy

Třídy:  46 tančících žákovských párů zejména žáci PrŠ

Náplň akce a zhodnocení:

V pátek 15. dubna mohla zase po roce rozkvést v plném lesku největší akce Odborného učiliště a Praktické školy v Novém Jičíně. Ona velkolepá slavnost tance a hudby našla pomyslný svatostánek v sále firmy Varroc Lighting Systém, s. r. o. Přijmeme-li tvrzení, že tanec je nejerotičtější forma pohybu a hudba nejemotivnější druh umění, nelze se divit, že taneční kolona pořádaná naší školou se rok co rok těší neutuchající přízni žáků, jejich rodičů, přátel školy a novojičínské veřejnosti vůbec.

Letos připadla největší tíha odpovědnosti za organizaci a nácvik tanců na paní učitelku Evu Svobodovou. Nesnadného úkolu se zhostila s noblesou jí vlastní. S laskavou trpělivostí nacvičovala s žáky zejména v hodinách tělesné výchovy, ale také po vyučování. Vynaložené úsilí vydalo své plody. Šarmantní taneční mistrová vytvořila dílo, jímž se mohli kochat všichni účastníci kolony.

  1. ročník měl opět úžasnou kulisu. Publikum si mohlo pro svou potěchu uvít věnec estetického zážitku z deseti kvítků-tanců. Parket hostil tance pomalé i dynamické, tradiční i moderní, relativně intimní i očividně pospolné. K vidění byly jmenovitě polonéza, mazurka, polka, valčík, ptačí tanec, country tanec, jive, samba, rokenrol a tanec s rodiči.

Časový harmonogram taneční akademie byl rozvržen do několika segmentů, mezi něž byla vkládána další umělecká vystoupení, jež vždy vyvolala kladnou odezvu. Parádní choreografií se zaskvěl taneční soubor „Bernatský Klondajk“, aplaus diváků si opakovaně vysloužili zástupci taneční skupiny Old Town Swing.

Odpolednem a podvečerem jako moderátor provázel Jan David. Nutno konstatovat, že na zdárném průběhu tohoto společenského podniku měl nemalý podíl. Jeho ebenovsky kultivovaný projev by mohl být příslibem pro český showbyznys.

K tanci a poslechu hrála Hudba Dušana Pospěcha. Uznání nepochybně zaslouží spolehlivý pěvecký výkon Dagmar Pospěchové, která si udržela vysoký standard až do samotného závěru. Mladší generace a všechny milovníky melodického popu rovněž nadchly sólové trylky talentovaného Martina Kleina. Tento absolvent naší školy už dlouhá léta úspěšně zpívá diskotékové hity Michala Davida.          I tentokrát byl jeho sametový baryton neskonale působivý.

Udělat radost sobě, blízkým i hostům. O to šlo především. Spokojenost, jež se zračila ve tvářích snad všech přítomných, byla nejlepším oceněním naší společné práce. Už se těšíme na příští ročník.  Fotky k nahlédnutí ZDE.

Video na TV Polar ZDE.

Zapsala:  RNDr. Alena Prášková

                 Mgr. Jaromír Andrýsek

––––––––––––––––––––––

Den sociálních služeb v Novém Jičíně

Místo konání: Masarykovo náměstí v Novém Jičíně

Datum: 7. září 2016

Vedoucí akce: p. Pavla Sochová, Bc. Eva Svobodová     

Také tento začátek školního roku byl ve znamení prezentace. OU a PrŠ  byla přizvána, aby spolu s ostatními institucemi, sociálními a zdravotními službami pro rodinu a děti, seniory nebo handicapované ukázala a nabídla možnosti studia na naší škole. Žáci oboru Zahradnictví si pro zájemce o studium, ale také pro ostatní návštěvníky, připravili upomínkové dárky. Z Praktické školy jednoleté a dvouleté žáci připravili ukázky své práce, které vytvářeli na hodinách Estetické výchovy nebo Šití. Žákovské práce byly upraveny a vystaveny ve stánku, aby si je každý zájemce mohl prohlédnout. Počasí bylo příznivé a o návštěvníky, kteří se u stánku zastavili, nebyla nouze. Po prohlédnutí vystavovaných pracovních ukázek si návštěvníci odnášeli zajímavé informace o škole, ale také podzimní aranže vyrobené jako upomínkové dárky od našich žáků.

Bc. Eva Svobodová

––––––––––––––––––––

Podzimní jarmark

Dne 13. 10. 2016 se konal na Masarykově náměstí v Novém Jičíně „Podzimní jarmark“, kde své výrobky prezentovali regionální výrobci. Naše škola se této akce zúčastnila s nabídkou balíčků cukroví, které připravili naši žáci s učitelkami OV.

Balíčky cukroví nabízeli žáci přes Spolek Růžovka ve stánku označeném logem a názvem školy.   Nabízené zboží se těšilo celkem velkému zájmu kupujících, již v 10 hodin dopoledne byly všechny balíčky prodány. Žáci se, zhostili úkolů na této akci velmi dobře, zodpovědně. Celá akce se jim líbila.

 Janáčová Jarmila

––––––––––––––––––––––-

Den otevřených dveří v Hotelové škole

Místo konání: Frenštát pod Radhoštěm Datum: 1. 12. 2016

Vedoucí akce: Mgr. Šustalová Xenie

Pedagogický dozor: Janáčová J., Matonohová L., Hegerová I.

Asistent pedagoga: Škubalová K.

Třídy: 3.A/a, 3.A/b, 3.B/a

Náplň akce a zhodnocení:

Ve čtvrtek 1. 12. 2016 jsme se byli podívat s žáky 3. ročníku v Hotelové škole ve Frenštátu pod Radhoštěm na Dni otevřených dveří. Žáci si školu důkladně prohlédli s velice příjemnou průvodkyní. Žáci mimo jiné viděli přípravu míchaných nápojů, které si mohli zakoupit a ochutnat, přípravu flambovaného ovoce, přípravu čaje, vyřezávání ovoce a zeleniny, zdobení perníčků. Byli jsme se také podívat ve cvičné kuchyni, ve školní jídelně a v tělocvičně. Žákům se nejvíce líbily slavnostní tabule na téma „podzim, svatební a mikulášská“.

Po prohlídce jsme měli možnost si zakoupit malé občerstvení. Žáci byli velice spokojení a moc se jím v Hotelové škole líbilo.

–––––––––––––––––––––––

Mikulášská nadílka

 

Místo konání: škola                       Datum: 5.12.2016

Vedoucí akce: Mgr.Valů Jan, Mgr.Strnad Vladimír

Pedagogický dozor: vyučující učitelé

Náplň akce a zhodnocení:

Mikulášská nadílka proběhla v PrŠ a ve 2.H. Žáci Mikuláši a andělovi řekli básničku nebo písničku a za to dostali dárek. Žákům se nadílka líbila.

Příloha: pro školní facebook zajistila fotodokumentaci Petra Hošáková.

–––––––––––––––––––––––––-

Den otevřených dveří s vánoční výstavou

Místo konání: budova školy          Datum: 7.- 8.12.2016

Vedoucí akce: Mgr. Anna Macíčková     

Pedagogický dozor: -

Třídy: -

Náplň akce a zhodnocení:

Ve dnech 7. 12. se konal v naší škole Den otevřených dveří spojený s Vánoční výstavou. Škola byla otevřena široké veřejnosti. Každý z návštěvníků měl možnost projít vánočně vyzdobené prostory školy s učebnami, zhlédnout překrásnou výstavu prací žáků a pedagogů školy. Prezentovaly se zde obory Stravovací a ubytovací služby, Strojní a zámečnické práce a třídy žáků Praktické školy. Stoly byly zaplaveny množstvím  rukodělných výrobků . Zájemci si mohli prohlédnout vánoční cukroví, vánočky, studené předkrmy, vánoční svícny a věnce, lucerničky, betlémy, pytlíčky s bylinkami, kovové výrobky žáků, textilní výrobky s výšivkami, batikou, papírové a perličkové výrobky a spoustu dalších ozdůbek na vánoční stůl. Nechyběl ani sněhulák a vánoční stromečky. Ve čtvrtek 8.12. si prohlédli výstavu žáci naší školy.   Výstava udělala dle ohlasu hostů všem radost a líbila se, za což byli vděčni všichni ti, kdo se na její náročné přípravě podíleli.  Fotky k nahlédnutí ZDE.

Mgr. Anna Macíčková

––––––––––––––––––––––-

Bruslařská akademie

Místo konání: Zimní stadion Nový Jičín

Datum: 20.12.2016

Vedoucí akce: Radinová K.

Pedagogický dozor: Ho, Sv, Mar, Fa

Třídy: 1. C, 2.F, 3. H

Náplň akce a zhodnocení:

Žáci si při této tradiční předvánoční akci otestovali své bruslařské dovednosti, které si osvojovali a zdokonalovali v rámci předchozích vyučovacích hodin výchovy ke zdraví. Zkouška sestávala ze slalomu kolem kuželů, zatáčení, brždění, zvedání míčků z ledové plochy, překračování překážky a střelby na branku. Všichni účastníci projeli překážkovou dráhu zdárně. U některých našich bruslařů byl  pokrok více než patrný (R. Lubojacký, V.Pavelka – zvládli na závěr výcviku bruslařskou akademii bez opory J ). Vyhodnocení a předání cen proběhlo po jednotlivých třídách ve škole. Nutno říci, že žáci se na bruslení většinou těší, snaží se a za tento druh sportovního vyžití jsou velmi vděční. Foto k nahlédnutí ZDE.

Radinová K.

 

 –––––––––––––––––––––

Čistička odpadních vod Šenov u NJ,

Varroc L. S., s. r. o, Nový Jičín

Datum: 6. 2. 2017

Vedoucí akce: Mgr. Dagmar Pospěchová

Pedagogický dozor: Mgr. Dagmar Pospěchová, Ing. Milan Feranec

Třídy: 1.D, 3.D/2,3

Náplň akce a zhodnocení:

S žáky oboru Strojírenské práce jsme navštívili Čističku odpadních vod v Šenově u NJ, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o způsobu čištění splašků z okolí Nového Jičína, o chybách, které lidé dělají při splachování jídla do WC apod. I přes chladné počasí jsme si přednášku v ČOV užili.

Po prohlídce v Šenově jsme pěšky zamířili do firmy Varroc Lighting Systems, s. r. o., kde žáci chodí na praxi do provozu na údržbu, nemají však šanci si prohlédnout samotnou výrobu. Prohlídka proběhla také v hale nástrojárny, kde jsme viděli stroje a zařízení, o kterých se učíme v teoretických předmětech a které jinak nemáme možnost vidět v praxi.

Při obou exkurzích a přesunech jsme měli ten den v nohách cca 9 km.

Dagmar Pospěchová

 

––––––––––––––––––––

Vítání Jara

Místo konání:      SVČ  Focus

Datum:                  11. 4. 2017

Vedoucí akce:       Marková Anna

Pedagogický dozor: Marková, Svobodová, Boorová,  Fabíková,

                                     Hošáková, Žiltová, Smol´árová, Havlíková.

 

Třídy:  1. C, 1. E, 1. F/ 1,2, 2.F / 1, 2

Náplň akce a zhodnocení:

Letošní Vítání Jara se opět vydařilo. Všechna vystoupení zúčastněných škol byla pěkná a nesla se v duchu českých pohádek. Rovněž byla vynikající vystoupení žáků ze zájmových kroužků SVČ Focus. Na závěr se konala krátká diskotéka. Našim žákům se letošní Vítání Jara líbilo.

 

Zapsala: Marková Anna                      

–––––––––––––––––––––––––

GASTRO MÁNES 2017

Místo konání:   Kroměříž              Datum:  12. 4. 2017

Vedoucí akce:   Jarmila Janáčová     

 Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová 

Třída:  Žáci 3. ročníku – Petra Šulová a Veronika Čížová

 Náplň akce a zhodnocení:

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, pořádala 12. 4. 2017 jedenáctý ročník celostátní soutěže OU ve studené kuchyni. Soutěže se zúčastnily žákyně 3. ročníku SUS Petra Šulová a Veronika Čížová. Soutěžní úkol se skládal ze dvou samostatných části:

Příprava soutěžního výrobku dle zadání

Pódiové vystoupení s přípravou předkrmového salátu

Hotové výrobky žákyně samostatně prezentovaly ve školní jídelně, na jimiž slavnostně připravené tabuli. Obě žákyně se moc snažily a odvezly si z Kroměříže bronzové pásmo a spoustu zdravých dárků.

Janáčová Jarmila

 –––––––––––––––––––––––––

Velikonoční výstava

Místo konání: budova školy

Datum: 12. 4. 2017

Vedoucí akce: Mgr. Dagmar Pospěchová

Pedagogický dozor: Mgr. I. Šustalová, RNDr. A. Prášková,              Mgr. X. Šustalová, Mgr. D. Pospěchová

Náplň akce a zhodnocení:

Ve středu 12. dubna se opět dveře naší školy otevřely návštěvníkům, kteří se přišli podívat na výsledky snažení žáků i pedagogů všech oborů. Výstava s jarní a velikonoční tématikou byla veřejnosti přístupna v době od 9 do 16 hodin. Účast i přes nepřízeň počasí byla hojná, hosté ocenili snahu i nové nápady na různá jarní i velikonoční aranžmá zahradníků, zajímavé velikonoční cukroví našich mladých kuchařů, hezké výrobky ručních prací praktické školy i kovové ozdoby či plechový „husí kolotoč“ strojařů. Lze opět konstatovat, že výstava se všem velmi líbila.

D. Pospěchová

–––––––––––––––––––––––––––––

Prožitkový pobyt v Malenovicích

Místo konání: Rajská Bouda – Malenovice

Datum: 17.5. až  19.5.2017

Vedoucí akce: Mgr. Boorová Naděžda a Mgr. Urbanová Věra

Pedagogický dozor: Bc. Svobodová, Mgr. Urbanová, Mgr. Boorová, Marková, Fabíková, Žiltová, Hošáková DiS., Mgr. Havlíková, Smoľarová, Škubalová

Třídy: 1.C, 2.E/1,2.,1.F/1,2.,2.F/1,2         

Náplň akce a zhodnocení: Prožitkový pobyt jsme prožili v malebné krajině pod Lysou Horou v Malenovicích. Přálo nám krásné počasí a tak jsme si užili procházek po okolí. Žáci si pod vedením pedagogů zaplavali v bazénu na hotelu Bezruč, také opékali špekáčky a při ohni si i zazpívali. Zatancovali si na diskotéce a hráli bowling. Po vycházkách, si při odpočinkových aktivitách, zahráli deskové hry.

První skupina žáků měla výlet do nedalekých Janovic kombinovaný s autobusem a vycházkou, druhá skupina šla jarní krajinou na kraj Frýdlantu nad Ostravicí do zahradnictví a vracela se autobusem a třetí skupina byla na výšlapu lesem pod Lukšincem k Veličkům. Jednotlivé skupiny se byly podívat i na osvěžující a nádherné Satinské vodopády.

V hotelu Rajská Bouda se o nás výborně starali a nad jejich specialitou, borůvkovými knedlíky, se nám sliny sbíhají ještě i teď. Společně jsme se s žáky v pátek vrátili autobusem ke škole plní nových zážitků a dojmů.

Děkuji za zdařilou akci, vynikající atmosféru a za práci nad rámec svých pracovních povinností celému pedagogickému kolektivu.

N. Boorová

 ––––––––––––––––––––––––––––––-

ZLATÁ VAŘEČKA

Místo konání:   Havířov – Šumbark                      Datum:  5. 4. 2017

Vedoucí akce:   Lenka Matonohová       

Pedagogický dozor:  Lenka Matonohová, Mgr. Xenie Šustalová 

Třída:  3.A/b

Náplň akce a zhodnocení:

Střední škola a základní škola Havířov – Šumbark, pořádala 5. 4. 2017 gastronomickou soutěž OU „ZLATÁ VAŘEČKA“. Soutěže se zúčastnily žákyně 3. ročníku SUS Kristýna Králová a Michaela Moravčíková. Soutěžní úkol se skládal z tématu: SÝROVÉ VARIACE.

Žákyně připravily soutěžní výrobky dle zadání a hotové výrobky samostatně prezentovaly před hodnotící komisí. Obě žákyně se moc snažily, odvezly si z Havířova – Šumbark krásné druhé a čtvrté místo se spoustou krásných dárků.

V Novém Jičíně 9. 4. 2017

Matonohová Lenka

––––––––––––––––––––––––––––––––-

GASTRO MÁNES 2017

 

Místo konání:   Kroměříž                         Datum:  12. 4. 2017

Vedoucí akce:   Jarmila Janáčová      

Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová 

Třída:  Žáci 3. ročníku – Petra Šulová a Veronika Čížová

Náplň akce a zhodnocení:

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, pořádala 12. 4. 2017 jedenáctý ročník celostátní soutěže OU ve studené kuchyni. Soutěže se zúčastnily žákyně 3. ročníku SUS Petra Šulová a Veronika Čížová. Soutěžní úkol se skládal ze dvou samostatných části:

Příprava soutěžního výrobku dle zadání

Pódiové vystoupení s přípravou předkrmového salátu

Hotové výrobky žákyně samostatně prezentovaly ve školní jídelně, na jimiž slavnostně připravené tabuli. Obě žákyně se moc snažily a odvezly si z Kroměříže bronzové pásmo a spoustu zdravých dárků.

 

V Novém Jičíně 16. 4. 2017

Janáčová Jarmila

–––––––––––––––––––––––––––––––

Začarovaná písnička

Místo konání: Opava

Datum: 17. 5. 2017

Vedoucí akce: Mgr. D. Pospěchová

Pedagogický dozor: Mgr. D. Pospěchová

Třídy: žáci třídy 3. H Filip Černoch, Nikola Petrová

Náplň akce a zhodnocení:

Po několika letech jsme se dne 17. 5. 2017 opět zúčastnili soutěže hendikepovaných zpěváků Začarovaná písnička, kterou každoročně pořádá Rotary club Opava. V krásných prostorách kostela sv. Václava se soutěžilo ve dvou kategoriích, a to do patnácti let a nad patnáct let bez omezení věku. Naši dva žáci oboru Zahradnické práce třídy 3.H Filip Černoch a Nikola Petrová v kategorii nad patnáct let určitě naši školu reprezentovali se ctí. I když v silné konkurenci osmnácti soutěžících nevyhráli žádnou z hlavních cen, kromě plné tašky malých dárků a účastnického listu si odvezli krásné zážitky a cenné zkušenosti do případných dalších pěveckých soutěží.

D. Pospěchová

––––––––––––––––––––––––––––

Výlet na hrad Starý Jičín  

 

Místo konání:  Starý Jičín                 Datum:  27. 6. 2017

Vedoucí akce:  Janáčová Jarmila

Pedagogický dozor:  Janáčová Jarmila

Třídy: 1.A/a

 

Náplň akce a zhodnocení:

V úterý 27. 6. 2017 jsme šli v rámci cvičné kuchyně na hrad Starý Jičín. Z důvodu vysokých teplot jsme nepokračovali až na hrad, ale zastavili jsme se na Starém Jičíně na náměstí a prohlédli jsme si tamní památky. Před cestou autobusem zpět do Nového Jičína jsme se společně občerstvili. Na náměstí v Novém Jičíně jsme navštívili cukrárnu a u školy jsme se rozloučili. Tato akce se nám velmi líbila a měli jsme radost z příjemné procházky. 

 

                                                                                   Nový Jičín dne 27. 6. 2017

                                                                                   UOV: Janáčová Jarmila

–––––––––––––––––––––––

GEMMA

Místo konání:   Nový Jičín                  Datum:  18. – 19. 10. 2017

Vedoucí akce:   Mgr.  Šustalová  Xenie       

Pedagogický dozor:  Matonohová Lenka, Janáčová Jarmila

Třídy: 1A/b, 3A/a

Ve dnech 18. – 19. října 2017 pořádal KVIC Nový Jičín 25. ročník přehlídky středních škol – GEMMU 2017. Na tuto akci učitelky OV s žáky 1. a 3.  ročníků napekly a nazdobily veselé perníčky a velmi chutné čokoládové kolečka. Každý kousek zabalili zvlášť do průhledného a pevného sáčku, který vkusně uzavřeli a opatrně narovnali do připravených krabic. Žákům se pečení, vykrajování a tvoření výrobků moc líbilo, při čemž zažili i spoustu legrace a rozvili své kreativní myšlení.

Matonohová Lenka

 

––––––––––––––––––––––––––

Palačinka pro radost

Místo konání:   OU a PrŠ Nový Jičín               Datum:  16. 11. 2017

Vedoucí akce:   Mgr. Xenie Šustalová  

Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová, Lenka Matonohová, Ivana Fabíková 

Náplň akce a zhodnocení:

Odborné učiliště a Praktická škola Nový Jičín, pořádala 16. 11. 2017  pořádala soutěž  s názvem „Palačinka pro radost“. Soutěže se zúčastnili žáci 7- 9. ročníku speciálních škol, kteří přijeli ze Studénky a Kopřivnice.

Žáci připravili ve cvičné kuchyni 4 ks palačinek, náplně dle vlastních receptu. Žáci se hodně snažili a odnesli si od nás spoustu krásných dárků.

 

––––––––––––––––––––––––––––

Vánoční výstava 2017

Rodiče, děti, pedagogové  s žáky z jiných škol i hosté směřovali dne 6.12.2017 od ranních hodin do Odborného učiliště a Praktické školy na každoroční Den otevřených dveří spojený  s  Vánoční výstavou. Symbolická atmosféra Vánoc je vítala již u hlavního vchodu spolu se slavnostní vánoční výzdobou. V tomto duchu žila ten den celá škola. Pedagogové provázeli návštěvníky  školou, seznamovali je s učebními obory a praktickými třídami. Obdiv patřil všem výrobkům prezentovaným na Vánoční výstavě, dík pak všem pedagogům i žákům, kteří se na této náročné přípravě podíleli. Návštěvnici si mohli odpočinout, popovídat si  a zahřát se v milém a útulném prostředí výstavy  s pohoštěním. Celý den proběhl v radostném vítání, prezentování se a  loučení s hosty všech věkových kategorií. Škola je nedílnou součástí města a jako každý rok k nám zavítal i pan starosta Jaroslav Dvořák. Ve čtvrtek 7.12.2017 si pak prohlédli výstavu i všichni žáci školy. Fotky k nahlédnutí ZDE.

Mgr. Anna Macíčková

––––––––––––––––––––

ZLATÁ VAŘEČKA 

Místo konání:   VOŠ Opava, Praskova 14/441      Datum:  22.3.2018 

Vedoucí akce:   Lenka Matonohová       

Pedagogický dozor: Lenka Matonohová 

Třída: 1.A/b 

Náplň akce a zhodnocení:

Střední škola technická Opava, Kolofíkovo nábřeží 51, pořádala 22.3.2018 gastronomickou soutěž OU „ZLATÁ VAŘEČKA“. Soutěže se zúčastnily žákyně 1. ročníku SUS Nikola Lakatošová a Lenka Mikesková. Soutěžní úkol se skládal z tématu: KRÉMOVÁ POLÉVKA Z DÝNĚ.

Žákyně připravily soutěžní výrobky dle zadání a hotové výrobky samostatně prezentovaly před hodnotící komisí. Obě žákyně se moc snažily, odvezly si z Opavy spoustou nových poznatků, zážitků a krásných dárků.

––––––––––––––––––––––––

GASTRO MÁNES 2018 

Místo konání:   Kroměříž           Datum:  4. 4. 2018 

Vedoucí akce:   Mgr. Xenie Šustalová                      

 Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová, Lenka Matonohová  

Třída:  1.A/a 

Náplň akce a zhodnocení:

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, pořádala 4. 4. 2018 dvanáctý ročník celostátní soutěže OU ve studené kuchyni. Soutěže se zúčastnili žáci 1. ročníku SUS Filip Černoch a Nikola Petrová. Soutěžní úkol se skládal ze dvou samostatných části:

  1. Příprava soutěžního výrobku dle zadání – plněné hrušky a chuťovky s křenem
  2. Pódiové vystoupení s přípravou předkrmového salátu z tropického ovoce

Hotové výrobky žáci samostatně prezentovali ve školní jídelně na jimiž slavnostně připravené tabuli. Oba žáci se moc snažili a odvezli si z Kroměříže krásné třetí místo a spoustu krásných dárků. 

V Novém Jičíně 4. 4. 2018

UOV: Janáčová Jarmila

–––––––––––––––––––––––––––––––

Exkurze do hotelu Kyčera 

Místo konání: Dolní Bečva

Datum: 30.5.2018

Vedoucí akce a zdravotník: Ivana Fabíková

Pedagogický dozor:Mat.,Šk.,Sv.,Ra.,Pa.,He.,Ho.,Ha.,Pav.,Me.,Ži.,Bu.

Třídy: 1.A,  1.C, 2.E, 2.F

Náplň akce a zhodnocení:

Po příjezdu do krásného prostředí Beskyd jsme si prohlédli okolí hotelu, zahráli plážový volejbal, stolní tenis nebo petanque, někteří jen tak relaxovali u bazénu a odpočívali.

Personál hotelu nám nachystal slavnostní oběd v prostorách stylové restaurace. Žáci měli možnost nahlédnout do ubytovacího zařízení, ubytování nabízejí v dřevěných srubech, či v hotelu. Také jsme si prohlídli velký sál, kde se konají akce až pro 140 lidí.

Akce byla zajímavá pro naše žáky tím, že si užili, jak krásnou přírodu, tak i dobré jídlo a získali nové poznatky z tak velkého stravovacího a ubytovacího zařízení.

 Ivana Fabíková

–––––––––––––––––––––––––––

Pohoštění na benefiční módní přehlídku 

Místo konání: ZK Varroc Lighting Systems, s.r.o. 

 Datum:  18. 10. 2018

 Vedoucí akce:   Jarmila Janáčová, Lenka Matonohová           

 Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová, Lenka Matonohová 

 Třída:  2.A/a, 3.A/b

 Náplň akce a zhodnocení:

Na benefiční módní přehlídku, která se konala ve čtvrtek 18 10. 2018 v ZK Varroc Lighting Systems, s.r.o. připravili žáci druhého a třetího ročníku bohaté občerstvení. Dva druhy moučníků a dva druhy chlebíčků se žákům moc povedly. Pro účinkující připravili žáci balíčky, které obsahovaly obložený chlebíček a větrník, či laskonku. Dva žáci z druhého ročníku připravené pohoštění hostům večer ochotně prodávali. Práce se jim moc líbila i hosté si jejich obsluhu pochvalovali.

  V Novém Jičíně 22. 10. 2018                             UOV: Jarmila Janáčová

–––––––––––––––––––––––––––-

GEMMA

Datum:  24. – 25. 10. 2018

Místo konání:   Nový Jičín

Vedoucí akce:    Matonohová Lenka, Janáčová Jarmila

Pedagogický dozor:  Matonohová Lenka, Janáčová Jarmila

 Třídy: 2A/a, 3A/a

 Náplň akce a zhodnocení:

Ve dnech 24. – 25. října 2018 pořádal KVIC Nový Jičín přehlídku středního školství s nabídkou oborů vzdělávání s výučním listem a oborů vzdělání s maturitní zkouškou pro školní rok 2019/2020 – GEMMU. Na tuto akci učitelky OV s žáky 2. a 3. ročníků napekly a nazdobily veselé perníčky a chutné linecké smajlíky. Každý kousek zabalili zvlášť do průhledného a pevného sáčku, který vkusně uzavřeli a opatrně narovnali do připravených krabic. Žákům se pečení, vykrajování a tvoření výrobků moc líbilo, při čemž zažili i spoustu legrace a rozvili své kreativní myšlení.

                                                                                                    Nový Jičín dne 26. 10. 2018

                                                                                                    UOV: Matonohová Lenka

 ––––––––––––––––––––––––––––––––-

GEMMA

Místo konání:   Nový Jičín                  Datum:  24. – 25. 10. 2018

Vedoucí akce:   Mgr.  Ilona Šustalová       

Ve dnech 24. – 25. října 2018 pořádal KVIC Nový Jičín 26. ročník přehlídky středních škol – GEMMU 2018. Na tuto akci učitelky OV s žáky napekly a nazdobily perníčky a velmi chutné linecké. Každý kousek zabalili zvlášť do průhledného a pevného sáčku, který vkusně uzavřeli a opatrně narovnali do připravených krabic. Na Gemu se byla podívat spousta žáků a učitelů základních škol, rodičů i zástupců firem.

 –––––––––––––––––––––––––––––––

Palačinka pro radost

Místo konání:   OU a PrŠ Nový Jičín           Datum:  14. 11. 2018 

Vedoucí akce:   Mgr. Xenie Šustalová        

Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová, Lenka Matonohová  

Náplň akce a zhodnocení:

Odborné učiliště a Praktická škola Nový Jičín, pořádala 14. 11. 2018  pořádala soutěž  s názvem „Palačinka pro radost“. Soutěže se zúčastnili žáci 6 – 9. ročníku speciálních škol, kteří přijeli z Fulneku a Kopřivnice.

Žáci připravili ve cvičné kuchyni 4 ks palačinek, náplně dle vlastních receptu. Žáci se hodně snažili a odnesli si od nás spoustu krásných dárků.

 V Novém Jičíně 14.11. 2018

UOV: Matonohová Lenka, Janáčová Jarmila

 

-–––––––––––––––––––––––––––- 

 GASTRO MÁNES 2019

 

Místo konání:   Kroměříž                  Datum:  10. 4. 2019

Vedoucí akce:   Jarmila Janáčová     

Pedagogický dozor:  Jarmila Janáčová, Mgr. Xenie Šustalová 

Třída:  Žáci 2. ročníku – Nikola Petrová a Nikola Lakatošová

 

Náplň akce a zhodnocení:

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, pořádala 10. 4. 2019 třináctý ročník celostátní soutěže OU ve studené kuchyni. Soutěže se zúčastnily žákyně 2. ročníku SUS Nikola Petrová a Nikola Lakatošová. Soutěžní úkol se skládal ze dvou samostatných části:

Příprava soutěžního výrobku dle zadání

Pódiové vystoupení s přípravou předkrmového salátu

Hotové výrobky žákyně samostatně prezentovaly ve školní jídelně, na jimiž slavnostně připravené tabuli. Obě žákyně se moc snažily a odvezly si z Kroměříže bronzové pásmo a spoustu zdravých dárků.

V Novém Jičíně 16. 4. 2019

UOV: Janáčová Jarmila

–––––––––––––––––––––––––––––––––––

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ NEPEČENÝ MOUČNÍK

Místo konání: OLOMOUC, SŠ, ZŠ, MŠ PRO SLUCHOVĚ POSTIŽENÉ

Datum:  23.4.2019

Vedoucí akce: Ivana Moravcová

Pedagogický dozor: Moravcová, Pavlicová, Šustalová X. 

Třída:  2.F/1 – Freharová Klára, Macurová Adéla, Bouška Pavel

Naši žáci soutěžili s moučníkem „ Převrácený cheesecake“.

Celkem soutěžilo 10 družstev z celého kraje. I když jsme tentokrát nevyhráli a skončili jsme na 4.místě, žáci velmi dobře reprezentovali naši školu. Měli možnost setkat se s ostatními soutěžícími a byl pro ně připraven pestrý doprovodný program. Moc se jim to líbilo a příští rok se určitě znovu zúčastníme.

Dne 24.4.2019         zpracovala Ivana Moravcová